Хто має право на призначення субсидії?

Право на призначення субсидії мають ті сім’ї, для яких вартість житлово-комунальних послуг перевищує 15 відсотків сукупного доходу, а для найменш захищених жителів нашої країни – 10 відсотків.

  •  Хто саме відноситься до таких найменш захищених громадян?

Це ті сім’ї коли у складі сім’ї є діти , інваліди І або ІІ групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні громадянина не перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць тобто з січня  місяця 2014 року становить 1176,00 грн.

Наприклад: сім’я складається з чотирьох осіб батько, мати та двоє неповнолітніх дітей, середньомісячний дохід сім’ї складає 1000 грн.. тоді середньомісячний дохід на одну особу буде рівнятися (1000: 4) 250 грн. на одну особу. Отже, така сім’я має право сплачувати за комунальні послуги лише 10 відсотків.

А також це родини, що складаються тільки з непрацездатних осіб (пенсіонерів, інвалідів)

  • Які документи для цього потрібні?

Якщо родина звертається за субсидією, вона зобов’язана надати весь пакет документів: заяву, довідки про доходи за шість місяців перед місяцем звернення працюючим особам зареєстрованим  на житловій площі і декларацію про їхні доходи, майно.

  •  Які доходи  приймаються до уваги?

Зарплати, пенсії, різні види допомог, доходи від підприємницької діяльності й особистого підсобного господарства, земельних ділянок, виділених для овочівництва, косовиць і пасовищ згідно з нормами, що затверджуються місцевими органами виконавчої влади

  • Як розраховується сума субсидій? Скільки платити за комунальні послуги сім’ї, а скільки-державі?

Допустимо, сукупний середньомісячний дохід сім’ї з чотирьох чоловік складає 1000 гривен. 10 відсотків цієї суми -100 гривень. А вартість житлово-комунальних послуг ( плати за квартплату, опалення, водопостачання і так далі), якими користується сім’я, коливається від 170 до 190 гривень у залежності від показань лічильників, якщо вони є.

Припустимо, родина користується всіма комунальними послугами в межах санітарних норм і субсидія їй надається на всю житлову площу і весь обсяг комунальних послуг. Якщо їй призначать субсидію, то вона щомісяця буде платити за послуги фіксовану суму -100 гривень (10 відсотків свого сукупного доходу). А різницю (70-90 гривень) стане перераховувати комунальникам держава у вигляді субсидії

  • У яких випадках сім’ї можуть відмовити в призначенні субсидії?

Субсидія не призначається, якщо:

-один із працездатних членів родини не працює,  не навчається, не зареєстрований у центрі зайнятості як такий, що шукає роботу;

– уповноважений власник ( співвласник) житла, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення;

– у володінні зареєстрованих  на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного автомобіля ( транспортного зособу);

– житлове приміщення придбане не більше  одного року тому.

Разом з тим, як виключення, субсидія може бути призначена навіть тим сім’ям, що формально не мають на неї права. Такі рішення приймаються комісією створеною виконавчим комітетом  Кузнецовської міської ради на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї. для цього державні соціальні інспектори знайомляться з матеріально-побутовими умовами сім’ї, а також з іншими аспектами її життя, наявність яких може свідчити про необхідність надання субсидії.

  • На який термін призначається субсидія?

Звичайно субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається на півроку. Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, джерелом і існування яких є лише  пенсія,  субсидія призначається на дванадцять місяців.

  • Чи можливо призначити субсидію в тому випадку коли є заборгованість за житлово-комунальні  послуги?

Можливо.

  •  Яким чином здійснюється перерахунок субсидій при підвищенні вартості послуг?

У випадку підвищення цін і тарифів на житлово–комунальні послуги органи праці і соціального захисту населення переглядають розміри субсидій, але при цьому сума, що платить сім’я в межах прийнятих норм залишається незмінною підвищення вартості послуг відшкодовується за рахунок субсидій.

  • Куди потрібно звернутися, щоб одержати субсидію?

Субсидії призначаються відділом з призначення та надання  державних допомог і компенсацій  управління праці та соціального захисту населення, яке знаходиться  в приміщенні міськвиконкому в 100 кабінеті, або зателефонувати по номеру 2-45-99, 2-23-79.