ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАМІР ЗДІЙСНИТИ ЗМІНУ ТАРИФІВ НА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАМІР ЗДІЙСНИТИ ЗМІНУ ТАРИФІВ НА ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Діючі тарифи для Кузнецовського міського комунального підприємства були встановлені на засіданні НКРЕКП постановою від 12.11.2015 № 2768 “Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення Кузнецовському МКП”, яка набрала чинності з 1.01.2016 року. Діючі тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення становлять – 6,91 грн./м3 з ПДВ, – 5,21 грн./м3 з ПДВ відповідно. Планові тарифи, наведені в додатку №1, 2 зросли більше ніж у 2 рази на послугу з постачання холодної води та в 3 раза на послугу водовідведення.

Основними чинниками, що вплинули на зміну тарифів є:

  1. Збільшилися витрати на електроенергію для технологічних потреб:

  • На 25% по водопостачанню

  • На 60% по водовідведенню.

Таке зростання спричинене значним підвищенням тарифу на активну електроенергію ІІ класу напруги з 1,63 грн./кВт (тариф 2015 р.) до 2,32 ( діючий тариф), а це на 42%. При цьому заплановані фізичні обсяги використання електричної енергії майже не змінилися.

  1. Значно зросли витрати на оплату праці. Для забезпечення мінімальної заробітної плати та інших гарантій з оплати праці, передбачених законодавством, з урахуванням положень галузевої угоди та колективного договору врахована до планового тарифу заробітна плата зросла в 2 раза по водопостачанню та водовідведенню. Запланована середня заробітна плата одного працівника зросла на 212 %, а саме з 4000 грн. до 8472 грн.

  2. Відповідно зросли витрати на сплату єдиного соціального внеску у розмірі 22 % від загальної суми витрат на оплату праці.

  3. В 2018 році, в зв`язку з перебоями в роботі головного постачальника хімічного реагента (гіпохлорита), який в великому обсязі використовує КМКП для знезараження піднятої води та стоків, його вартість збільшилася в рази. А саме з 4072,8 грн./т (ціна в діючому тарифі) до 14522 грн./т, а це майже на 400 % і ціни далі продовжують рости. Без цього реагента не можливе безперебійне функціонування підприємства. Тому КМКП змушене нести такі витрати, щоб запобігти погіршенню санітарно-гігієнічних норм.

  4. Зменшилися обсяги наданих послуг по водопостачанню та водовідведенню. На зменшення обсягів вплинуло те, що велика кількість населення встановлює лічильники на воду, значно економніше використовує природний ресурс. А також за останні роки були встановленні необхідні прилади обліку, які дозволили повністю контролювати обсяги видобутку води. Обсяг водопостачання зменшився в плановому тарифі порівняно з діючим на 17%, обсяг водовідведення на 25%. Цей фактор також вплинув на збільшення вартості 1 м3 водопостачання та водовідведення.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються в термін до 17.08.2018 року в письмовій формі або на електронну адресу підприємства kuzn_mkp@ukr.net