ОСББ

Експерти  багатьох галузей  переконані, що ОСББ найефективніше справляється з вирішенням проблем, із якими стикаються мешканці багатоповерхівок…А чи дійсно це так? Думаю варто розібрати всі за і проти…

Отже, що ж воно таке ОСББ і з чим його «їдять»?

Основною причиною створення Об’єднаної  спілки багатоквартирних будинків (ОСББ) – є бажання людей отримувати якісні житлово-комунальні послуги за дешевшою ціною.

ОСББ – юридична особа, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком і прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію.

ОСББ несе лише управлінські повноваження  і не стає власником будинку  в цілому співвласники будинку залишаються власники квартир не житлових приміщень.

Об’єднання співвласників є неприбутковою  організацією тому  і не сплачує податків. Це і є перше «ЗА»

Другим «ЗА» є те, що люди можуть самі вибирати виконавців для надання послуг. Для цього потрібно просто укласти угоду за приємливою для обох сторін оплатою. Адже ефективне використання коштів і контроль приводять до якіснішого та раціональнішого утримання будинку.

Самостійне визначення розміру внесків – ще один плюс. Так само, як і повне розпорядження будинком та прилеглої до нього території, звісно в рамках закону.

Думаю, якщо добре поміркувати, то кожен із мешканців такого будинку, знайде щось позитивне для себе та своїх рідних.

Що ж до мінусів, які несе за собою створення ОСББ…

Найпершим мінусом, скоріше всього буде, брак вільних та ініціативних людей, які можуть взяти на себе оформлення документів, які постійно будуть вести звітність, заключати угоди з підрядчиками та переконувати людей, здавати гроші на утримання будинку та території, заміни дверей і т.д., адже люди є різні, і не всі відразу готові перейти до ОСББ. Така людина і є головою спілки.

Також крім голови ОСББ має бути і бухгалтер (тут також потрібна ініціатива та вільний час).

Основні  витрати  ОСББ складаються з: освітлення прилеглої території та  під’їздів, прибирання прилеглої території,  ремонт і обслуговування даху, ремонт і обслуговування всіх комунікацій (світло, вода,  тепломережа, каналізація),  ремонт та обслуговування фасаду, а також всіх несучих конструкцій всередині будинку,  оплати заробітної плати фахівцям і найманим працівникам та ін.

Основним документом, який закладає правову базу для побудови взаємин між окремими власниками житлових і житлових приміщень в будинку, де створено об’єднання – статут.

Вищим керівним органом ОСББ є загальні збори. На чолі зборів є голова. На загальних зборах члени об’єднання здійснюють своє право вирішувати пов’язані з діяльністю ОСББ питання, такі як: затвердження річного звіту та плану господарської діяльності наступного року, внесення змін до статуту, вибори правління і ревізійної комісії.

На даний час, найбільшу кількість ОСББ створено у Донецькій, Херсонській, Харківській, Луганській, Миколаївській областях.

Найменшу кількість утворено у м. Севастополі , Кіровоградській  та Житомирській  областях.

Загальна кількість ОСББ по Україні склала  більше 17 000  об’єднань.

Ось такі «ЗА» та «ПРОТИ» , тому і вибір за вами потрібно вам ОСББ чи ні…