Роз’яснення щодо послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

Утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – це господарська діяльність Кузнецовського міського комунального підприємства , яка спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та ремонту житлових будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

Тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій розрахований підприємством згідно з вимогами Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» – надалі (Порядок). Окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично надаються для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг, що визначений додатком до цього Порядку.

Калькуляційною одиницею є 1кв.метр загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи .

Таким чином, визначальними даними для формування тарифу по кожному будинку є дані про загальну площу квартир у будинку,площу прибудинкової території, кількість квартир, площу підвалу,кількість вентканалів, площу та матеріал покрівлі, наявність та протяжність мереж водопостачання і водовідведення, наявність будинкових лічильників, наявність мереж централізованого опалення, середньорічні нарахування електричної енергії, площа вхідних дверей, вікон,поручнів, наявність ліфтів.

 

До переліку послуг що розраховані в тарифі на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надає Кузнецовське міське комунальне підприємство увійшли 12 послуг відповідно до переліку зазначеного в Порядку та встановленого рішенням виконавчого комітету від 04.12.2014 № 269 (додаток № 2):

1. Прибирання сходових кліток

Прибирання сходових кліток здійснюється прибиральниками сходових кліток в житлових будинках, згідно нормативного розрахунку площі для прибирання -1000 м2 та переліку і періодичності робіт, які повинен виконувати прибиральник сходових кліток у житловому будинку додаток № 3 до рішення виконавчого комітету від 04.12.2014 р. № 269.

2. Прибирання прибудинкових територій

Пририбирання прибудинкової території (внутрішньоквартальні тротуари та дороги, газони дворів, двори з твердим покриттям і без покриття, ігрові майданчики для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, а також для занятть фізичною культурою та відпочинку дорослого населення) здійснюють двірники Кузнецовського міського підприємства, що обслуговують житловий фонд: площа для прибирання згідно нормативного розрахунку складає – 5000 м2 перелік та періодичності робіт, які повинен виконувати двірники зазначено у додатку № 4 до рішення виконавчого комітету від 04.12.2014 р. № 269. Розміри площ прибудинкових територій житлових будинків визначені «Проектом визначення меж та поділу прибудинкової території багатоповерхової забудови м.Кузнецовськ», розроблені ТзОВ «Науково-виробниче підприємство «Технічне бюро кадастру» м. Луцьк та погоджені рішенням виконавчого комітету Кузнецовської міської ради від 30.10.2014 р. № 206.

3. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і
холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливної каналізації та ліквідація аварій у внутрішньоквартирних мережах

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і
холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання і зливної каналізації проводять слюсарі-сантехніки та електрогазозварники Кузнецовського МКП, що обслуговують житловий фонд, обсяг робіт визначається від першої розташованої у будинку запірної гідравлічної арматури на підвідному трубопроводі до останньої розташованої у будинку запірної гідравлічної арматури (якщо будинок необладнаний загальнобудинковими лічильникоми гарячої та холодної води), або до останньої перед загальнобудинковим лічильником запірної гідравлічної арматури на зворотному трубопроводі, за винятком внутрішньоквартирних мереж, які починаються з трійника (врізки), що не належить до внутрішньоквартирної мережі, у стояк загальнобудинкової системи.

Ліквідацію аварійних ситуацій і пошкоджень у внутрішньобудинкових системах житлових будинків проводить Кузнецовське МКП, що обслуговує житловий фонд, впродовж робочих днів з 8.00 год. до 17.00 год. Ліквідацію аварійних ситуацій та пошкоджень у внутрішньобудинкових системах забезпечує аварійо виїзна бригада КМКП впродовж робочих днів у вечірній та нічний час (з 1700 до 800 год.), вихідні та святкові дні – цілодобово.

4. Дезінсекція

Відшкодування витрат власниками квартир будинку (житлового приміщення у гуртожитку) за проведення робіт з дезінсекції здійснюється відповідно до укладеного договору між спеціалізованим підприємством ТОВ Кузнецовська «Профдезінсекція», яке виконує ці роботи.

Дезінсекція – боротьба з комахами (комарами, клопами, блохами та ін.) проводиться на сходових клітках перших поверхів будинків та підвальних приміщеннях.

5.Дератизація ( Будівельників № 1,2,3)

Відшкодування витрат власниками квартир будинку (житлового приміщення у гуртожитку), за проведення робіт з дератизації здійснюється відповідно до укладеного договору між спеціалізованим підприємством ТОВ Кузнецовська «Профдезінсекція» , яке виконує ці роботи.

Дератизація – боротьба з гризунами (мишами та крисами) здійснюється на сходових клітках перших поверхів будинків та підвальних приміщеннях.

6. Обслуговування вентиляційних каналів

Обслуговування вентиляційних каналів проводить муляри Кузнецовського МКП, що обслуговують житловий фонд.

Проведення чергових технічних оглядів вентиляційних каналів ( перевірка наявності тяги, прочищення вентеляційних каналів, часткові ремонтні роботи) проводиться відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76.

7. Послуги з проведення поточного ремонту конструктивних
елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливної каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, розташованих на закріпленій у встановленому
порядку прибудинковій території

Поточний ремонт – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає своєчасне і систематичне підтримання експлуатаційних якостей, попередження передчасного зносу конструкцій та інженерного обладнання, забезпечує ефективну експлуатацію будівлі, а також підготовка житлових будинків до експлуатації в осінньо-зимовий період. Поточний ремонт включає:

  • Поточний ремонт конструктивних елементів, покрівель ( шиферне, металеве, м’яке покриття);
  • поточний ремонт під”їздів та сходових кліток, підвальних приміщень (малярні роботи);
  • поточний ремонт несучих та захисних конструкцій будинків (шви);
  • поточний ремонт в під”їздах (столярні роботи – ремонт і заміна заповнень віконних і дверних отворів, ремонт та заміна віконних та дверних наличників, заміна розбитого скла і т. ін.).

8. Освітлення місць загального користування
(обслуговування внутрішньобудинкових електромереж)

Обслуговування та чергові технічні огляди внутрішньобудинкових електромереж у місцях загального користування у тому числі підвалів та ліквідація аварій у внутрішньобудинкових електромережах (від вводу у будинок (електрощитова) до електролічильника споживача) здійснюють електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування та електромонтери оперативно – виїзної бригади Кузнецовського МК, що обслуговують житловий фонд.

Нарахування оплати за використану електроенергію у місцях загального користування,проводиться за фактичними показниками загальнобудинкових засобів обліку електроенергії з розрахунку на 1 м.кв. загальної площі квартири.

9. Витрати з технічного обслуговування ліфтів

Послуги з технічного обслуговування ліфтів надаються спеціалізованим підприємством ТзОВ «АРМ-ЕКО ЛІФТ» м. Рівне на основі договору від 28.08.2013р, № 181 «Про надання послуг по експлуатації ліфтів».У будинках, що необладнані ліфтами цієї статті витрат в тарифіі не розраховано!

10. Витрати з обслуговування систем диспетчеризації

Послуги з обслуговування систем диспетчеризації (підтримання в робочому стані систем у ліфті, на вході до ліфта та на робочому місці диспетчера) надаються спеціалізованим підприємством ТзОВ «АРМ-ЕКО ЛІФТ» м. Рівне, на основі договору, від 28.08.2013р, № 181 «Про надання послуг по експлуатації ліфтів». У будинках, що необладнані ліфтами цієї статті витрат в тарифіі не розраховано!

11. Витрати з енергопостачання для ліфтів

У будинках, обладнаних ліфтами, нарахування за електроенергію для ліфтів власникам квартир , проводиться за фактичними показниками засобів обліку електроенергії, що встановлений на ліфту в разі відсутності лічильника до розрахунку приймається розрахункова к-сть електроенергії 340 кВт. У будинках, що необладнані ліфтами цієї статті витрат в тарифіі не розраховано!

12.Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення.

Витрати на технічне обслуговування систем протипожежної автоматики та димовидалення здійснюються на підставі договору з фірмою “Імбекс “ для будинків підвищеної поверховості по м-н Вараш та м-н Перемоги. Дана послуга є обов’язковою для висотних будинків ( десять поверхів.) згідно ЗУ «Про пожежну безпеку»(3745-12). У будинках, що необладнані протипожежними системами цієї статті витрат в тарифіі не розраховано!

В.о. директора КМКП          О.І. Крушевський