Пояснення по теплопостачанню

В ході своєї господарської діяльності КМКП надає ряд послуг пов’язаних з постачанням теплової енергії для різних категорій споживачів та для забезпечення різних потреб. Так наше підприємство проводить надання послуг з централізованого опалення для населення, що проживає в багатоквартирних будинках, та послугу з теплопостачання для власників приватних будинків.

Хочу звернути увагу, що згідно визначення наданого в Постанові КМУ № 630 від 21.07.2014 року до послуги централізованого опалення належить послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається виконавцем даної послуги (для міста Кузнецовська згідно рішення міської ради виконавцем визначено КМКП), з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання. Отже всі громадяни які являються власниками (наймачами) квартир у багатоквартирних будинках міста які знаходяться на балансі КМКП отримують послугу з централізованого опалення тариф на яку визначає постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг № 146 від 17.10.2014року. І згідно даної постанови тариф для будинків не обладнаних засобами комерційного обліку встановлений на рівні 2,65 грн/м2 (з ПДВ), а для будинків із загально будинковими лічильниками тепла на рівні 94,24 грн/Гкал (з ПДВ).

Для власників приватних будинків, які отримують послугу з теплопостачання ( відбір теплової енергії в гарячій воді проводиться безпосередньо з теплових мереж КМКП, межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності визначається згідно договору), нарахування за отриману теплову енергію проводиться у відповідності до Постанови КМУ №1198 від 03.10.2007 року, де в п.23 визначено порядок та умови нарахування плати за дану послугу.

Звертаю Вашу увагу, що тариф для даної послуги визначений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг № 609 від 30.05.2014 року і становить 91,248 грн/Гкал (з ПДВ). Окремо зауважу, що для власників житлових будинків які обладнані тепловим лічильником оплата здійснюється згідно показників приладу обліку. У разі відсутності лічильника нарахування проводиться розрахунковим методом у відповідності до приєднаного теплового навантаження будинку (визначається згідно 204 КТМ України), та фактичної кількості днів у які надається послуга, із врахуванням температури навколишнього середовища.

Для уникнення непорозумінь при нарахуванні плати за теплопостачання або ж централізоване опалення та на виконання рішення РНБО України від від 4 листопада 2014 року, Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року, КМКП рекомендує встановлювати теплові лічильники, що дозволить споживачам особисто регулювати режим надання послуг та економити кошти.

Директор КМКП Р.Ю.Саушкін

Вик Дегтяр І.Г.
Тел. 2-11-79